W dniach 13-15.04.2018 grupa 11 uczniów klasy 3a HOT naszej szkoły wraz z opiekunem panem Adamem Liszką uczestniczyła w weekendowych warsztatach naukowych  zorganizowanych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Zajęcia odbywały się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Około 100 uczniów z różnych szkół województwa małopolskiego spotkało się by doskonalić swoje umiejętności zawodowe podczas 10 godzin naukowych.

Trzy nasze uczennice Karolina Sutor, Anna Macioł i Alicja Antołek otrzymały wyróżnienia za aktywną pracę na warsztatach.  Oprócz sesji naukowej młodzież miała również okazję zwiedzić krakowski Kazimierz z anglojęzycznym przewodnikiem, poznać historię i zabytki Karkowa oraz dowiedzieć się interesujących faktów na temat pracy przewodnika.

Osobną wartość stanowiła świetna okazja do lepszego poznania i zintegrowania się grup z różnych miejscowości.  Nasze uczennice oraz jeden uczeń troszkę  zmęczeni, ale  bogatsi w wiedzę z pewnością mile spędzili ten czas.