W dniu 04.10.2018 r. Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas” zorganizowało w Zespole Szkół  Ekonomicznych w Nowym Targu  Punkt Honorowego Krwiodawstwa.

Do akcji zgłosiło się 52 ochotników z naszej szkoły, z  których aż 37  darczyńców mogło podzielić się najcenniejszym lekiem  ratującym życie, czyli krwią. W tym roku szkoła  po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji  „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości”, ponieważ już wiosną br. uczniowie  ochoczo  zgłaszali się  do Regionalnego Punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu.

W tym szczególnym roku, „przelewanie krwi dla innych” miało symboliczny wymiar nawiązujący do przelewania krwi  za wolną Polskę i Polaków.

Dzisiaj nie musimy walczyć o wolność, ale nadal walczymy o życie człowieka każdego dnia, bo jedno się  nie zmieniło – krew jest tak samo cenna jak 100 lat temu, bo można ją pozyskać  tylko od drugiego człowieka, dlatego drodzy darczyńcy możecie czuć się bohaterami ratującymi ludzkie życie.

Serdecznie Wam dziękujemy!

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu „Caritas” – Katarzyna Kubasiak i Monika Morawska.