18.04.2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się etap centralny V edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

W etapie centralnym każde województwo mogło reprezentować trzech uczestników. Małopolskę reprezentowały pod opieką p. Piotra Plewy aż dwie uczennice naszej szkoły  tj. Alicja Maniowszczak z klasy III TE i Klaudia Czerwień z klasy II b TE.

Już samo zakwalifikowanie się do  etapu  centralnego było sporym sukcesem, gdyż wymagało od uczestniczek ogromnej wiedzy na wysokim poziomie i pokonaniu konkurencji z 33 szkół.

Zadaniem uczestników etapu centralnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy, który zawierał 50 pytań wielokrotnego wyboru, w tym 20 o podwyższonym stopniu trudności  z zakresu  prawa pracy, w tym przepisów dotyczących bhp oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Konkurs wygrała uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Alicja Maniowszczak z kl. III TE, która  wykazała się niebywałą wiedzą  i wygrała nagrodę główną Inspektora Pracy, tj. bon  o wartości 2.500 zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !