Zwycięska drużyna ZSE wraz z opiekunem panią Barbarą Kalatą.

W dniu 9. maja 2017 odbyły się IX Zawody Pierwszej Pomocy Maltańskiej Służby Medycznej dla Szkół Ponadgimnazjalnych.
W zawodach wystartowało 4 drużyny z powiatu nowotarskiego i powiatu tatrzańskiego. Celem zawodów było sprawdzenie praktycznych umiejętności zawodników przez udzielenie pierwszej pomocy w trakcie pozorowanych wypadków oraz wymiana wiedzy i doświadczeń z zakresu ratownictwa przedlekarskiego pomiędzy uczestnikami zawodów.
​Każda drużyna miała do pokonania 4 scenki pozorowane m.in. porażenie prądem, upadek z wysokości, zawał serca, atak astmy oskrzelowej, wypadek komunikacyjny oraz wstrząs anafilaktyczny. Każdy z uczestników musiał się zmierzyć też z testem 20 pytań, oraz z resuscytacją krążeniowo-oddechową.

Po zaciętej rywalizacji okazało się, że to nasza drużyna wykazała się największymi zdolnościami praktycznymi jak i wiedzą teoretyczną co zaowocowało tak wielkim sukcesem jakim jest I miejsce w 9 zawodach Pierwszej Pomocy w powiecie nowotarskim i tatrzańskim.
Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowały:
Zuzanna Krzystyniak – kapitan zespołu
Dorota Krempaszanka
Aleksandra Łukasz
Anna Macioł
Karolina Sutor

Drużynę przygotowywała do zawodów mgr Barbara Kalata.

Serdecznie gratulujemy!