Przez cały rok szkolny 2019/2020 15 uczniów z klasy 3 TOH i 3HOT pod opieką pani Katarzyny Szlachtowskiej-Zoń uczestniczyło w zajęciach z Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w obszarze: język angielski zawodowy. Zajęcia odbywały się w formie online i prowadzone były przez panią Renatę Iwan z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W czasie zajęć uczniowie poznawali słownictwo specjalistyczne, które może być przydatne w przyszłej pracy za granicą oraz w międzynarodowych firmach w Polsce. Uczniowie mieli również okazję doskonalić zdolność pracy w zespole, ponieważ wiele zadań polegało na przygotowaniu wspólnych prac i projektów. Uczestnicy w trakcie zajęć mieli do wykonania wiele ciekawych zadań takich jak: pisanie CV i listu motywacyjnego, przygotowanie kodeksu postępowania w pracy, nagranie przykładowej rozmowy o pracę, opracowanie planu imprezy masowej oraz stworzenie ulotki własnej firmy. Oprócz tego uczniowie otrzymywali dodatkowe punkty za testy i quizy, które rozwiązywali za pomocą aplikacji Kahoot oraz Socrative.

Nasi uczniowie systematycznie uczestniczyli w zajęciach, a także rzetelnie wykonywali powierzone im zadania, czego efektem było zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie, pozostawiając daleko w tyle rywali z innych szkół. W tym miejscu należy wspomnieć, że jest to już trzecie z rzędu zwycięstwo uczniów z naszej szkoły, ponieważ w latach poprzednich taki sam sukces odniosły grupy prowadzone przez pana Adama Liszkę oraz przez pana Sławomira Buźniaka. Wszyscy uczniowie ZSE biorący udział w projekcie uzyskali certyfikat uczestnictwa, a oprócz tego, aż dziewięcioro uczniów, dzięki wysokiej liczbie punktów, zdobyło świadectwo ukończenia kursu. Niestety z powodu panującej pandemii nie odbyły się ostatnie zajęcia na Uniwersytecie w Krakowie i uczniowie nie mieli okazji przyjąć osobistych gratulacji, jednak podczas końcowego spotkania online mogli oni usłyszeć słowa uznania, nie tylko od pani Renaty Iwan, ale także od nauczycieli prowadzących drużyny z innych szkół.

W projekcie wzięli udział: Gabriela Pysz, Dominika Pyclik, Karolina Kurańda, Paulina Filas, Natalia Nykaza, Katarzyna Guzik, Gabriela Milaniak, Klaudia Masny, Magdalena Myrda, Teresa Twaróg, Weronika Żaczek, Julia Płaciak, Wiktoria Marek, Szymon Jachymiak, Kamila Miśkowiec.