Dorocznym zwyczajem w szkole stał się konkurs pod hasłem „Czytamy z górnej półki”, przeprowadzany przez bibliotekę w ramach propagowania czytelnictwa.

Celem konkursu jest rozbudzanie pasji czytelniczej i wrażliwości na piękno poprzez kontakt z wybitnymi dziełami sztuki słowa.

W tym roku uczniowie musieli się zmierzyć z obszerną drugą częścią Trylogii pt. Potop. Najlepszą znajomością powieści wykazała się drużyna z kl. 3 p TOT w składzie: Klaudia Świętek, Gabriela Wacławiak i Martyna Waksmundzka. Kolejne miejsca nagrodzone zajęły klasy 4 b TE (Natalia Chryc, Izabela Kowalczyk, Justyna Strzałka) i 4 a TE (Paweł Piszczek, Tomek Wilczek, Agnieszka Żegleń).

Drodzy uczestnicy! Gratulujemy Wam z przekonaniem, ze czas poświęcony lekturze nie jest stracony. To Wy wejdziecie do elity narodu!