W dniach 28 i 29 października uczniowie klas: I p a HOT, I p b HOT, 1 g HOT, 1 g HH odwiedzili w ramach wycieczki przedmiotowej (przedmioty zawodowe – kształcenie w zawodzie technika hotelarstwa i technika handlowca) 2 hotele – Banię w Białce Tatrzańskiej  i Nosalowy Dwór w Zakopanem. Tym samym niejako na żywo mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonują tego typu obiekty. Ich pracownicy z zainteresowaniem opowiadali o  specyfice swojej pracy. Młodzież miała okazję przekonać się, na czym polega praca kadry kierowniczej i pracowników niższego szczebla. Uczniowie zgłębiający na lekcjach tajniki zawodu hotelarza oglądali wyposażenie pokoi, sale konferencyjne, restaurację, pralnię.
Młodzież kształcąca się w zawodzie technika handlowca – miała okazje poznać funkcjonowanie obiektów handlowych znajdujących się na terenie obiektów hotelarskich oraz porozmawiać z osobami prowadzącymi działalność handlową.

Wyjazd był kontynuacją cyklu „łączenia teorii z praktyką” w zawodach technik hotelarstwa i technik handlowiec.
Było bardzo sympatycznie i pouczająco.