W dniu 25 października 2018 r. w Krakowie odbył się konkurs z obszaru turystycznego pt. „Mam zawód. Mam fantazję.” Konkurs organizowany był w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Czaja i Edyta Rapacz z klasy III SOT.

Konkurs składał się z trzech etapów. Etap pierwszy polegał na opracowaniu trzydniowej wycieczki po Gorcach i Pieninach. Należało zaplanować wszystkie elementy wynikające z zamówienia na imprezę oraz zaplanować co najmniej 3 elementy związane z turystyką kwalifikowaną. W tym etapie należało również dokonać kalkulacji tej imprezy. W drugim etapie uczniowie przygotowywali prezentację na podstawie opracowanego programu. W trzecim etapie należało zaprezentować wycieczkę jako produkt turystyczny i zachęcić jury do kupna tej oferty.

Po zsumowaniu punktów ze wszystkich etapów, okazało się że nasze uczennice zajęły drugie miejsce. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas uroczystej gali kształcenia zawodowego w grudniu w Krakowie. Serdecznie gratulujemy uczennicom wysokiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Opiekunem merytorycznym uczennic był pan Piotr Mrugała.