W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w piłce ręcznej dziewcząt. O tytuł mistrzowski rywalizowało 6 drużyn rozlosowanych do dwóch grup. Awans do kolejnego etapu rozgrywek mogła zapewnić sobie tylko jedna drużyna. Nasze zwyciężczynie z etapu miejskiego były w bojowych nastrojach. Pierwszy mecz naszych piłkarek ręcznych można określić jako przedwczesny finał, ponieważ trafiły na najmocniejszego rywala: LO z Jabłonki, które przyjechało ze swoimi dwoma trenerami. Mecz był zacięty do ostatnich sekund. Było kilka okazji do trafienia kolejnej bramki. Dziewczyny walczyły jak lwice o remis, ponieważ miały świadomość, że mają lepszą bramkarkę i tym samym większe szanse w rzutach karnych. Niestety zabrakło im jednej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3:4. W kolejnym meczu nasze dziewczęta już w pierwszych kilku minutach odarły ze złudzeń przeciwnika wygrywając z Rabką, a następnie wychodząc z drugiego miejsca z grupy z determinacją podeszły do walki o medal. Mecz z drużyną z LO I Goszczyńskiego był tylko potwierdzeniem wspaniałej techniki, opracowanej taktyki i zaangażowania widocznego zarówno w grze w ataku jak i w obronie. Dziewczyny dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń . Dziękujemy im za wspaniałą postawę i życzymy im w przyszłym roku jeszcze lepszej formy i kolejnych sukcesów sportowych.
Opiekun: treningi – Barbara Kalata
etap miejski – Jacek Krauzowicz
powiat – Kinga Kasprzak

Skład drużyny z dnia 20.01.2020: Katarzyna Gancarz, Rusnak Katarzyna, Hornik Weronika, Jarosz Klaudia, Klimek Edyta, Klimek Klaudia, Kościelniak Aleksandra, Łojas Katarzyna, Kułach Ewelina, Zapała Weronika.