Siatkarki z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu wzięły udział w turniejach organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Pierwszy z nich odbył się 11 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im, Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Zawody te rozgrywane są już od kilkunastu lat, a nasza drużyna skorzystała z zaproszenia już po raz trzeci.

Zanim rozpoczęto rozgrywki Prof. Jabłoński prezes UKS ,,Gimpel”  Nowy Targ wygłosił krótką przemowę na temat tego radosnego święta. O godz. 12.00 mecz został wstrzymany, a uczestnicy zawodów wraz z przybyłymi rodzinami, nauczycielami i znajomymi odśpiewali Hymn Polski.

Dziewczęta z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu zdobyły puchar wygrywając z mieszaną drużyną Absolwentek Młodszych i Licealistek, natomiast ulegając Absolwentkom oraz drużynie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu.

Skład drużyny: Dominika Spiszak, Agata Wesołowska, Natalia Lenart, Natalia Maciasz, Kinga Bielańska, Karolina Wilczek.

Kolejny turniej odbył się 14 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn. Zastosowano system gry ,,każdy z każdym”. Reprezentantki naszej szkoły ,,szły jak burza” wygrywając kolejno mecze z ZSO nr 2 (B), ZSTiP oraz konfrontację rewanżową z I LO. Dziewczęta uległy jedynie drużynie ZSO nr 2 (A) i tym samym zdobyły II miejsce.

Skład drużyny: Magdalena Maciasz, Dominika Spiszak, Agata Wesołowska, Dagmara Szczepaniak, Katarzyna Dziurdzik, Karolina Bandyk, Maria Tomas, Natalia Lenart, Natalia Maciasz, Kinga Bielańska.

Opiekun zespołów: Kinga Kasprzak

Gratulujemy!