3 a HOT – szkolenie z Nordic Walking podczas lekcji wychowania fizycznego.

W maju klasy 3a HOT  i 3 B HOT w ramach lekcji wychowania fizycznego wzięły udział w szkoleniach z Nordic Walking prowadzonych przez studentów Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej.
Nasi uczniowie poprzez ćwiczenia i zabawę poznali prawidłową technikę poruszania się, wiedzą już jak dobrać odpowiedni sprzęt, a przede wszystkim jak przygotować ciało do uprawiania tej dość modnej ostatnio dyscypliny.
Dowiedzieli się również, że spacer z kijkami poprawia kondycję i wydolność organizmu, a także odciąża stawy. Dzięki zastosowaniu kijków spacery są ułatwione, można chodzić dłużej bez zmęczenia. Co więcej, w trakcie takiego marszu aktywowane są również górne partie ciała. Odchudzanie jest ułatwione, gdyż podczas intensywnego marszu spala się dużo kalorii. Osoby otyłe mogą dzięki tej technice bezpiecznie kształtować swoją sylwetkę.

Co jest równie ważne, podczas treningu, w organizmie zwiększa się produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia, dzięki czemu poprawia się nasz nastrój.

Opiekunem grup jest pani Barbara Kalata.