W dniach 7-8 grudnia 2018 r. SKW „Caritas” działające w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu uczestniczyło w  XV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Caritas” – „Tak! Pomagam!”.

Przez dwa dni  94 wolontariuszy w siedmiu sklepach na terenie Nowego Targu, zbierało żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz produkty łatwe w przechowywaniu. W najbliższych dniach zebrana żywność będzie zliczana i pakowana tak, aby na święta  trafiła do najbardziej potrzebujących osób.

Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym nikt nie powinien czuć się samotny i głodny. To czas, kiedy w prosty sposób możemy dać drugiemu człowiekowi odczuć, że jest ktoś, kto o nim pamięta, chociażby przez zwykły gest jakim jest dzielenie się jedzeniem, dobre słowo i świąteczne życzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i nauczycielom pomagającym zwieźć  przeszło tonę  produktów żywnościowych ze sklepów do szkoły: p. wicedyrektor Marzenie Waksmundzkiej, p. Annie Martuszewskiej, p. Sławomirowi Buźniakowi, a także Ani, Bartoszowi i Szymonowi, którzy przenieśli najwięcej kilogramów i bez pomocy których byśmy sobie nie poradziły 😉

Wielkie dziękuję!

Opiekunki SKW „Caritas” – K. Kubasiak i M. Morawska