Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Przede wszystkim była to uczta dla tych, którzy lubią czytać. Na każdym stoisku można było kupić w bardzo atrakcyjnych cenach interesujące czytelnika książki, a nawet zdobyć autograf autora. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano akcję „Książka za książkę” – można było wymienić książki już przeczytane na rabaty na zakup nowych. Te, które udało się organizatorom pozyskać zostaną przekazane do bibliotek.

Ale Targi Książki to także mnóstwo imprez towarzyszących. W tym roku gościem honorowym była Szwecja. Na tym stoisku szczęśliwcy mogli skosztować przysmaków ze szwedzkiego stołu. Wielu czekało na możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Wojciechem Cejrowskim, który w tym roku ubrał się w inną koszulę, ale nadal był boso. Można było porozmawiać z robotem, wziąć udział w warsztatach tworzenia gier planszowych, na żywo posłuchać i obejrzeć audycje Radia Kraków.

Zmęczeni, ale zadowoleni, obkupieni w książki wróciliśmy do Nowego Targu z myślą, że czekamy już na kolejną edycję targów.