W dniu 7 stycznia 2019 roku, uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych: Edyta Rapacz z klasy III TOT oraz Joanna Wenit z klasy IV TOT wzięły udział w eliminacjach okręgowych VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce, które odbywały się w Myślenicach. Przystąpiło do w nich udział 241 uczniów z całej Polski.

Zmagania przebiegały dwuetapowo i składały się z: testu zawierającego 40 pytań  z zakresu  marketingu, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego i prawa w turystyce oraz etapu praktycznego, podczas którego  zdający mieli opracować program i kalkulację wycieczki krajoznawczej w Góry Świętokrzyskie.

Po ogłoszeniu wyników przez Komitet Główny Olimpiady okazało się, że do etapu centralnego olimpiady zakwalifikowało się 29 najlepszych uczniów z całego kraju. Wśród nich znalazły się obie uczennice ZSE: Joanna Wenit – zajmując 1 miejsce oraz Edyta Rapacz – zajmująca 3 miejsce . Finał olimpiady zaplanowano w dniach 3-6.04.2019 r. w Łodzi oraz na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.

Opiekunem merytorycznym uczniów jest P. Piotr Mrugała.