Dnia 7 stycznia 2019 roku uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu: Edyta Rapacz i Oliwia Żółty z klasy IV wzięły udział w eliminacjach okręgowych VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce, które odbywały się
w Myślenicach. Przystąpiło do w nich 254 uczniów z całej Polski. Zmagania przebiegały dwuetapowo i składały się z testu zawierającego 40 pytań  z zakresu  marketingu, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego i prawa w turystyce oraz etapu praktycznego, podczas którego zdający mieli opracować program i kalkulację wycieczki krajoznawczej po Lubelszczyźnie.

Po ogłoszeniu wyników przez Komitet Główny Olimpiady okazało się, że do etapu centralnego zakwalifikowało się 30 najlepszych uczniów z całego kraju. Wśród nich znalazły się obie uczennice ZSE.

Finał olimpiady zaplanowano w dniach 1-4.04.2020 r. w Łodzi, która wpisuje się w tegoroczny temat przewodni olimpiady „Turystyka filmowa i literacka”.  Opiekunem merytorycznym uczniów jest pan Piotr Mrugała.