W dniu 5 listopada 2019 odbył się szkolny etap VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Przystąpiło do niego 30 uczniów naszej szkoły z klas o profilu turystycznym.

Uczniowie do rozwiązania mieli test składający się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Zawierał on pytania z podstaw turystyki, obsługi ruchu turystycznego, marketingu usług turystycznych oraz geografii turystycznej. Na rozwiązanie zadań przewidzianych było 30 minut.

Po sprawdzeniu prac i przeliczeniu punktów, okazało się że pierwsze miejsce zdobyła uczennica Edyta Rapacz z kl. IV SOT uzyskując 27 punktów, a drugie miejsce Oliwia Żółty z tej samej klasy, która zdobyła 26 punktów. Tym samym uczennice dostały się do etapu okręgowego olimpiady, który odbędzie się  8 stycznia 2020 r. w Krakowie.

Nad przygotowaniem i przebiegiem rywalizacji czuwała pani Iwona Białoń i pan  Piotr Mrugała

Serdecznie gratulujemy Edycie i Oliwii oraz życzymy im dalszych sukcesów w etapie okręgowym.

Poniżej wyniki z etapu szkolnego, test oraz klucz odpowiedzi.

WYNIKI

TEST + KLUCZ ODPOWIEDZI