W dniu 4. grudnia w Nowym Targu w ramach Nowotarskiego Dnia Wolontariusza odbyła się „Wolontariacka Gra Miejska –  Razem Możemy Więcej 2018”.

W rywalizacji brało udział siedem szkół z powiatu nowotarskiego. Drużyny w pięcioosobowych składach reprezentowały nie tylko macierzyste szkoły ale również przyszkolne koła wolontariatu.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu (Paweł Gąsior, Aleksandra Garb, Natalia Chowaniec, Piotr Jachymiak i Piotr Mućka) okazała się bezkonkurencyjna.

Zawodnicy „Ekonomika” najszybciej uporali się z zadaniami sprawnościowymi oraz quizem wiedzy historycznej. O zwycięstwie drużyny decydował czas wykonania zadań uzyskany przez uczniów i opiekuna.

W trakcie gry miejskiej uczestnicy zapoznali się z działalnością takich organizacji jak:

• Towarzystwo Przyjaciół Dziecięcego Zespołu „Mali Śwarni”
  • Stowarzyszenie Podhalańskie Amazonki
  • Fundacja im. Adama Worwy
  • Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyk”
  • Towarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment”
  • Grupa Gry Terenowe Nowy Targ.

Uroczysta dekoracja zwycięzców odbyła się w dniu 5. grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury. Podsumowanie przedsięwzięcia i uroczystą dekorację przeprowadził dyrektor MOK Bolesław  Bara. Zawodnicy otrzymali puchar przechodni, co szczególnie zobowiązuje Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas” do przyszłorocznej obrony tytułu.