Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. To niepowtarzalna okazja, żeby spotkać autorów swoich ulubionych książek, móc z nimi porozmawiać, zdobyć autograf, zrobić sobie selfie. Targi umożliwiają także wzięcie udziału w warsztatach np. modelowania i zdobienia toreb ekologicznych, stworzenia własnego komiksu, czy gry planszowej. W tym roku można wziąć udział także w akcji „Książka za książkę” – jeżeli przyniesie się starą to otrzymuje się kupon rabatowy na zakup nowych. Stare książki zastaną przekazane bibliotekom.

Gościem honorowym tegorocznych targów jest Szwecja. Można będzie spotkać się z takimi pisarzami jak:

Elisabeth Åsbrink – szwedzką pisarką i dziennikarką.

Thomasem Eriksonem – twórcą serii kryminalnej o behawioryście Aleksie Kingu, w ramach której powstało m.in. „Złudzenie” czy „Okrucieństwo”.
Marią Nilsson Thore –  szwedzką ilustratorką i autorką książek dla dzieci tworzącą zarówno autorskie książki obrazkowe, jak i ilustrującą teksty innych autorów.
Martinem Widmarkiem – autorem m.in. serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Kogo jeszcze będziecie mogli spotkać? Podróżników: Wojciecha Cejrowskiego, Elżbietę i Andrzeja Lisowskich, Piotra Chmielińskiego, ratowników TOPR, profesora Tadeusza Gadacza, ojca Leona Knabita, polskich pisarzy takich jak: Edward Łysiak, Arkadiusz Niemirski, Dariusz Grochal, Agnieszka Opolska, Marcel Woźniak czy Paweł Grabowski.

Oczywiście to nie wszyscy goście Targów. Szczegółową listę autorów i program towarzyszący możecie znaleźć na stronie internetowej targów. Z kolei poruszanie się po hali targów na pewno ułatwi aplikacja mobilna dostępna pod adresem http://www.ksiazka.krakow.pl/pl/dla-zwiedzajacych/aplikacja-targowa-juz-dostepna.html

Jeżeli macie czas i chęci to zapraszam 26 października 2018 roku do Krakowa. Bilet wstępu na Targi to koszt 8 zł. Wszyscy zainteresowani wyjazdem proszeni są o zgłoszenie się do Pani Magdaleny Korzyckiej.