1. Dostęp do zasobów biblioteki, katalogu online i konta czytelnika możliwy jest z Librusa.

2. Szkolna karta biblioteczna.

Aby móc korzystać ze szkolnej biblioteki należy posiadać szkolną kartę biblioteczną, której rolę pełni szkolna karta dostępu.

3. Wypożyczanie książek.

Aby wypożyczyć książkę należy udać się do szkolnej biblioteki i przyłożyć kartę do czytnika w celu identyfikacji.

*w przypadku kłopotów z pamięcią i pozostawienia karty w domu, możliwe jest również wypożyczenie książki bez karty. Wystarczy podać imię, nazwisko oraz klasę.  Niestety sposób ten znacznie wydłuża proces wypożyczenia.

4. Zwrot książek.

W celu zwrócenia książki należy ją dostarczyć do szkolnej biblioteki i oddać bibliotekarzowi. Karta biblioteczna nie jest potrzebna do oddania książki.

5. Katalog biblioteczny online.

Można w nim sprawdzić jakie książki znajdują się na wyposażeniu biblioteki oraz to czy interesująca nas pozycja jest obecnie wypożyczona czy też nie.

6. Rezerwacja książek online.

W katalogu online można dokonywać internetowej rezerwacji interesujących nas książek.