Fundacja edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017″.

Tygodnik ‘Perspektywy’ po raz kolejny opublikował doroczny Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Miło nam zakomunikować, iż nasza szkoła znalazła się na 39. miejscu w Polsce, a 6. w Małopolsce w tym prestiżowym zestawieniu oraz na 101 miejscu wśród szkół olimpijskich.

Na uwagę zasługuje fakt, że tym samym jesteśmy jedyną szkołą Powiatu Nowotarskiego legitymującą się złotą odznaką „Perspektyw”.

Kapituła brała pod uwagę wyniki egzaminów zewnętrznych – maturalnego (poziom podstawowy i rozszerzony) i zawodowego oraz sukcesy w olimpiadach, konkursach. Uczniowie naszego technikum mogą poszczycić się między innymi tytułami laureatów Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej i finalistów Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Warto nadmienić, że w sesji maturalnej 2016 zdawalność przedmiotów obowiązkowych w technikach wyniosła 85%podczas gdy w Małopolsce – 73%, a w Polsce 68%. Równie satysfakcjonujące są wyniki egzaminów zawodowych w obu typach techników – powyżej 95%.

Z powyższego wynika, że jesteśmy szkołą godna polecenia, w której uczniowie otrzymują gruntowne wykształcenie ogólnokształcące i zawodowe, umożliwiające podjęcie studiów oraz pracy zawodowej, zwłaszcza, że w trakcie nauki nasi uczniowie odbywają praktykę w renomowanych hotelach, biurach podróży, urzędach i przedsiębiorstwach.