„Land” to amerykański dramat, ocierający się o miano filmu psychologicznego, który swoją premierę miał w 2021 roku. Trochę nietypowo reżyserem jest aktorka Robin Wright, która także gra główną bohaterkę. Film porusza tematy bardzo trudne oraz w pewnym stopniu niezrozumiałe dla człowieka – śmierć. 

Główną bohaterkę – Edee dotyka ona w bardzo dramatyczny sposób. Utrata w strzelaninie ukochanych mężczyzn: męża i syna jest dla niej zbyt wielkim ciosem. Próbę targnięcia się na swoje życie przerywa jej siostra – Emma. Proponuje jej, by udała się po specjalistyczną pomoc psychologiczną. Jednak Edee nie jest do tego przekonana – straciła już jakąkolwiek wiarę w ludzi, w to, że ktoś ją zrozumie. Przez to decyduje się na samotne życie, uciekając w odcięte od cywilizacji Góry Skaliste. Porzuca ona wtedy wszystkie dobra współczesnego świata. Mieszkanie w zwykłej chacie w górach w pewnym momencie jednak ją przerasta. Głód, zimno prawie zabija Edee, jednak zostaje uratowana przez przypadkowych wędrowców, których zaciekawił fakt, że chata wygląda tak, jak gdyby ktoś tam mieszkał. Jednym z podróżników okazuje się być mężczyzna, który może zmienić życie Edee. Przyszłe ich rozmowy utwierdzają główną bohaterkę w przekonaniu, że jednak ktoś może ją zrozumieć. Jednak aby dowiedzieć się dlaczego i jak potoczą się ich dalsze losy (a nie będą kolorowe, jak mogłoby się wydawać) musicie sami oglądnąć ten film. 

Osobiście uważam, że „Land” jest bardzo dobrym filmem, pokazującym, jaki ból przeżywa człowiek po stracie najbliższych mu osób oraz to, do czego może doprowadzić go nieumiejętne poradzenie sobie z tym bólem i cierpieniem. Dużym plusem tego filmu i tym, co może też skusić Was do oglądnięcia tej produkcji jest fakt, iż film został okraszony przepięknymi krajobrazami i scenami przyrodniczymi, które kręcono w prowincji Alberta w Kanadzie. Minusem, przez który widz może być trochę rozczarowany po obejrzeniu filmu jest fakt, iż trwa on tylko niecałe 1,5 h i po prostu można mieć poczucie, że jest coś w nim niedopowiedzianego, a historia nie jest ostatecznie domknięta. Sumując, film ten polecam każdemu, kto interesuje się mechanizmami psychiki człowieka, ale również tym, którzy chcą poznać tę ciekawie toczącą się historię. Film raczej nie jest trudny w odbiorze i nie powinien budzić niepokoju, lecz jest to sprawa indywidualna każdego widza.