Dominika Kowalczyk, Wioletta Waniczek i pani Agnieszka Pabin – Gromala.

Przed rokiem miała zakusy na wygraną, ale w tym roku udało się „rozbić bank”. Wioletta Waniczek z kl. III a HOT w Zespole Szkól Ekonomicznych w Nowym Targu zdobyła tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu.
Na tegoroczny IX Finał Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu pojechały 2 uczennice – Dominika Kowalczyk z kl. IV b HOT i Wioletta Waniczek z kl. III a HOT.

Dziewczęta przeszły przez etap szkolny, a potem znakomicie poradziły sobie w etapie okręgowym. Tam na 314 osób (z całej Polski) Dominika zajęła V, a Wiola II miejsce.
Do Kołobrzegu, w którym od 4 do 5 kwietnia br. odbywał się etap centralny, pojechały w towarzystwie nauczycielki przedmiotów zawodowych, Agnieszki Pabin-Gromali. Tam do pierwszego etapu-testu wiedzy teoretycznej – przystąpiło 39 osób, ale w ścisłym finale znalazło się tylko 16. Wśród nich – Wioletta Waniczek.
Etap praktyczny polegał na wykonaniu dwóch zadań. Pierwszego- sprawdzającego znajomość obsługi i sztuki kelnerskiej, drugiego, jakim była rozmowa z gościem hotelowym w języku angielskim. Niełatwa, bo ekspert językowy, z którym Wioletta rozmawiała, był wymagający w testowaniu reakcji i przytomności uczennicy.
Ostatecznie Dominika Kowalczyk została finalistką IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, zajmując 28. miejsce, a Wioletta Waniczek została laureatką I miejsca, wywalczyła tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej, dostała puchar, laptop i indeks na studia w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy z rocznym zwolnieniem z opłat.
Organizatorzy nagrodzili również panią Agnieszkę Pabin-Gromalę, która za przygotowanie uczennic do olimpiady, otrzymała bilet dla dwóch osób na rejs statkiem do Szwecji.