W dniach 03-08.04.2019 r. w Załęczu Wielkim koło Wielunia, odbył się centralny etap VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Hasło tegorocznej olimpiady brzmiało Turystyka w przyrodzie. Organizatorem zawodów był Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowało Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sporu i Turystyki. Wśród 28 uczestników tego etapu znalazły się dwie uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu: Edyta Rapacz oraz Joanna Wenit z Technikum kształcącego w zawodzie technika obsługi turystycznej.

Rywalizacja obejmowała 3 etapy. Do pierwszych dwóch przystąpiło 28 finalistów, którzy pisali test wiedzy o turystyce oraz prezentowali wybrany produkt  turystyczny powiązany z  tematyką olimpiady. Ostatecznie wyłoniono 15 laureatów, wśród których znalazła się Joanna Wenit. Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu ofert dwóch jednodniowych wycieczek po Kotlinie Kłodzkiej w oparciu o materiały dostarczone przez organizatorów.

Po podsumowaniu wszystkich etapów okazało się, że Joanna Wenit zajęła 1 miejsce uzyskując tytuł laureata i Eksperta Turystyki oraz puchar. Edyta Rapacz ostatecznie uplasował się na 12 miejscu otrzymując tytuł finalisty tejże olimpiady. Nagrodą dla obu uczennic jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, indeks na wszystkie kierunki geograficzne Uniwersytetu Łódzkiego, a ponadto  liczne publikacje książkowe oraz materiały promocyjne przygotowane przez organizatorów i sponsorów.

Warto nadmienić, że w do tej pory wszystkie edycje olimpiady kończyły się  dla ZSE sukcesem. Uczniowie  zdobyli  łącznie 9 tytułów laureata oraz 1 tytuł finalisty. Jak w poprzednich latach, tak i teraz, opiekunem merytorycznym uczennic był pan  Piotr Mrugała.