W dniach od 8 do 11 kwietnia 2019 r. w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Organizatorami tego wydarzenia byli: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Mamy zaszczyt poinformować, iż dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami Olimpiady. 3 miejsce zajęła Anna Macioł z klasy 4 HOT, zdobywając dodatkowo tytuł II Wicemistrza Wiedzy Hotelarskiej, natomiast Alicja Antołek również z klasy 4 HOT zajęła 4 miejsce. Pierwszy etap rywalizacji polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego (60 pytań), natomiast drugi etap sprawdzał umiejętności praktyczne uczniów w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w recepcji. Tegoroczna, XI Olimpiada przebiegała pod hasłem: „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”. Finał objęty został honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Bardzo serdecznie gratulujemy Ani i Alicji!