W ostatni weekend tj. 19-21 października 2018 r. w Suchej Beskidzkiej dziesięcioro uczniów z klasy 3 SOT oraz 2 TOH pod opieką pana Krzysztofa Wiatra uczestniczyło w weekendowych warsztatach naukowych w obszarze turystyka w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej .
Uczniowie, zakwaterowani w hotelu Montis, brali udział w wykładach, warsztatach i prelekcjach w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii.
Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Organizacji Ruchu Turystycznego, Nowoczesnego Hotelarstwa i Kreowania Wizerunku Nowoczesnego Hotelarstwa, a prowadzili je wykładowcy WSTiE oraz fachowcy-praktycy z dziedziny turystyki i hotelarstwa.
Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie odnowionego, multimedialnego Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.
Weekendowe Warsztaty Naukowe to część projektu pn. Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II.