Patryk Czubernat i pan Piotr Mrugała.

W dniach 27 – 30.03.2017 r. w Spale odbył się centralny etap IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce pod hasłem „Turystyka kulinarna – apetyt na region”. Organizatorem zawodów był Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowało Ministerstwo Sporu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentował Patryk Czubernat z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technika obsługi turystycznej.

Rywalizacja obejmowała 3 etapy. Do pierwszych dwóch przystąpiło 30 finalistów, którzy pisali test wiedzy o turystyce oraz prezentowali wybrany produkt  turystyczny powiązany z  tematyką olimpiady. Patryk przedstawiał  „Małopolski Festiwal Smaku”.  Ostatecznie wyłoniono 15 laureatów, wśród których znalazł się reprezentant naszej szkoły. Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu jednodniowej wycieczki po Wiedniu w oparciu o materiały dostarczone przez organizatorów.

Po podsumowaniu wszystkich etapów okazało się, że Patryk zajął 4 miejsce  i otrzymał tytuł laureata tej olimpiady. Nagrodą jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, indeks na wszystkie kierunki geograficzne prowadzone na Uniwersytecie Łódzkim, a ponadto  liczne publikacje książkowe oraz materiały promocyjne przygotowane przez organizatorów i sponsorów,  wśród nich pobyt dla 2 osób w Kotlinie Kłodzkiej. Warto przypomnieć że to już 6 uczeń z naszej szkoły z tytułem laureata tej olimpiady.

Finał olimpiady obfitował w liczne atrakcje, m.in.: grę terenową po Spale, warsztaty kulinarne, wykład na o kuchni Chin, Wietnamu, Laosu i Tajlandii oraz wizytę w Centralnym Ośrodku Sportu i Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Opiekunem merytorycznym ucznia był pan  Piotr Mrugała.