29 kwietnia 2022  odbyła się  uroczystość zakończenia  nauki klas maturalnych  w ZSE.  Oprawę tego wydarzenia przygotowali uczniowie klas trzecich po gimnazjum. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili czas spędzony w murach szkoły, Przedstawiono film złożony z wypowiedzi maturzystów oraz spróbowano zabawić się w znawcę przyszłości, przepowiadając niektórym absolwentom co może ich czekać w przyszłości. Był wiersz, były występy wokalne, a na koniec maturzyści otrzymali drobny upominek od uczniów klas młodszych.

Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego, Nastąpiły przemówienia Dyrekcji oraz  podziękowania  od klas czwartych. W dalszej części uroczystości nagrody dla najlepszych uczniów wręczyli wychowawcy klas wraz z dyrekcją , a po nich uhonorowało  maturzystów w dziedzinie sportu, wolontariatu oraz pracy na rzecz szkoły.

Teraz przed maturzystami najważniejszy egzamin szkolny – matura. Życzymy Wam, drodzy uczniowie  „połamania piór” oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń w przyszłym, dorosłym życiu. Dziękujemy za lata spędzone w naszej szkole!!!

Dziękujemy wszystkim uczniom którzy pilnie zaangażowali się w tą uroczystość: szczególnie Filipowi Gróbarczyk z klasy 3gHH za montaż filmu.  Zespołowi z klasy 3g TOT oraz klasie 3 g HOT.  Klasie 3gE oraz 3gHH za pracę na „zapleczu”. Oraz prowadzącym tę uroczystość Michałowi Krzysiak i Marcelinie Bieniek.