W dniach od 7-9 czerwca 2019 r. w Elblągu odbywał się XXVI Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga.

W festiwalu brało udział 600 uczestników skupionych w 90 zespołach. Turniej rozgrywany był na 4 halach sportowych położonych na terenie Elbląga.

W rozgrywkach na szczeblu ogólnopolski brało udział 7 zespołów dziewcząt, które zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa I

  1. ZSE Nowy Targ
  2. I LO Legnica
  3. III LO Rzeszów
  4. PZS 4 Wejherowo

Grupa II

  1. LO Wolsztyn
  2. LO Hrubieszów
  3. ZSZ Dynów

W swojej grupie dziewczęta z ZSE w Nowym Targu zajęły I miejsce zdobywając 7 punktów.

W finale drużyna ZSE Nowy Targ spotkała się ze zwycięzcą II półfinału drużyną LO Wolsztyn. Finał był popisem gry naszych dziewcząt zarówno w obronie jak i w ataku. Był to pokaz na najwyższym poziomie, umiejętności technicznych i taktycznych. Drużyna była wielokrotnie nagradzana gromkimi brawami przez kibiców. Dziewczęta  z ZSE Nowy Targ  stanęły na wysokości zadania i w finale pokonały LO Wolsztyn 7:0 zdobywając Mistrzostwo Polski w Unihokeju ( po raz drugi z rzędu).

Na pochwałę zasługuje cały zespół w składzie: Krzystyniak Zuzanna, Ulman Maria, Pysz Gabriela, Gajewska Wiktoria, Mamak Ewelina, Maciaszek Amelia, Niemiec Karolina, Nykaza Natalia, Wójciak Weronika.

Ponadto wyróżniono 3 zawodniczki: królem strzelców turnieju została Zuzanna Krzystyniak, najlepszą zawodniczką  Wiktoria Gajewska, najlepszą bramkarką Karolina Niemiec.

Opiekunem drużyny był Tadeusz Kalata.

Sponsorami zwycięskiej drużyny byli: Starosta Nowotarski, Pan Wiesław Wojas, Firma Pacyga, Piekarnia Krzysztof Kalata, Firma Garb, Akademia Aktywności Ruchowej Kalata-Gąsior, Firma Cardim Fiołka&Kalata,  Rada Rodziców przy ZSE  w Nowym Targu.