W dniu 6 czerwca w Miejskim Centrum Kultury  w Nowym Targu odbył się Piknik Zdrowia organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną, podczas  którego Wolontariusze Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu pod opieką pani Katarzyny Batkiewicz i pani Justyny Grabowskiej- Bełciak rejestrowali potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Misją Fundacji DKMS jest  znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Każda rejestrująca się osoba została zapoznana z metodami pobierania  szpiku kostnego i całą procedurą jego przeszczepiania. Dzięki temu kolejni pacjenci chorzy m. in na nowotwory krwi zyskają szansę na wyzdrowienie.
W ciągu ponad 14 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 800 000 potencjalnych Dawców. W tym roku, również nasza społeczność szkolna i lokalna miała udział w tej niezwykle ważnej, bo ratującej życie inicjatywie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!