10 października 2024 r. odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, w którym wzięło udział 7 zespołów reprezentujących klasy 3 b HOT – Magdalena Drobny, Nadia Mrugała, 3 TS – Piotr Czubernat, Anna Plewa, 3 TR – Emilia Brzyzek, Bartłomiej Kępa, 4 TE Mariusz Skaliński, Michał Zych, 4 TR – Krystian Ambroż, Artom Pylypenko, 4 HOT – Daria Kolasa, Eryk Lichota oraz 4 TOT – Gabriela Ciesielka, Maciej Klamerus. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Podczas konkursu uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek, takich jak to, że w stanie Wyoming 14-latkowie mogą legalnie prowadzić samochody, czy że Brytyjczycy sprzedali stary londyński most Amerykanom, którzy umieścili go w Arizonie.

Najlepszymi znawcami anglojęzycznego świata okazali się uczniowie klasy 4TOT – Gabriela Ciesielka i Maciej Klamerus z klasy 4 TOT, którzy zdobyli pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu uplasowali się Krystian Ambroż i Artom Pylypenki z klasy 4 TR, a na trzecim – Magdalena Drobny i Nadia Mrugała z klasy 3 b HOT. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs zorganizowali nauczyciele j. angielskiego p. A. Liszka i S. Buźniak, którym serdecznie dziękujemy za przygotowanie tego wydarzenia.