Dnia 12.10.2018r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli dyrekcja, nauczyciele, nauczyciele emerytowani, przedstawiciel Rady Rodziców oraz uczniowie.

Akademię przygotowały uczennice z klasy 3b HOT wraz z wychowawczynią panią Renatą Urbańską.

Na początku była część uroczysta, w której został wniesiony sztandar szkoły. Samorząd Szkolny przywitał wszystkich zgromadzonych, a następnie głos zabrała pani Dyrektor Marta Sokołowska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela.

Po części uroczystej przyszła kolej na część artystyczną, która przypominała odcinek popularnego programu telewizyjnego Familiada. Do walki przystąpiły dwie drużyny: drużyna Kujonów oraz drużyna Leserów.

Pytania, które pojawiły się w przedstawieniu były związane z naszą szkołą. Pani Dyrektor pomagała uczestnikom kiedy nie znali odpowiedzi na pytania lub gdy odpowiedzi były błędne.

Na koniec przedstawienia wystąpiła Magda Panek uczennica 3a HOT zaśpiewała piosenkę  pt. Color Purple

Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która podziękowała dyrekcji i nauczycielom za trud jaki wkładają w nasze wykształcenie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Sylwia Antolak i Weronika Bober