W dniu 19 października uczniowie klasy 5 Technikum Rachunkowości wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Centrum Informacji Księgowej.

Podczas 3-godzinnego spotkania online mogli doskonalić umiejętność posługiwania się  Ustawą o rachunkowości. Poznali systematykę pojęciową stosowaną w ustawie. Ćwiczenia przygotowane przez organizatorów przyczyniły się do nauki sprawnego poruszania się po ustawie. Uczniowie musieli wyszukiwać podstawy prawne oraz dokonywać ich wykładni.

Podczas zajęć pojawiły się liczne problemy księgowe, które należało rozwiązać wykorzystując ustawę.

Warsztaty okazały się doskonałym uzupełnieniem wiedzy i umiejętności nabywanych przez naszych Techników Rachunkowości podczas nauki w szkole.

Każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.

Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach współpracy, którą nasza szkoła nawiązała z Centrum Informacji Księgowej.