Zespół Szkół Ekonomicznych po raz kolejny wziął udział w projekcie “Startup Shaker”.

W trzecią edycji warsztatów szkoleniowych zaangażowali się technicy rachunkowości z klasy 4 TR.

Projekt rozpoczął się od dwugodzinnych warsztatów inspiracyjnych przeprowadzonych w formie online, po których uczniowie przelali na papier swoje pomysły na biznes.

Drugi etap projektu realizowany był podczas dwudniowego szkolenia przeprowadzonego      w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu. To były dwa dni ciężkiej pracy w kilkuosobowych grupach. Celem spotkania było doszlifowanie pomysłów. Trenerzy podpowiadali uczniom na co trzeba zwracać uwagę planując swój biznes.

Na zakończenie warsztatów, każda grupa musiała zaprezentować swój pomysł na startup, był to jeden z ważniejszych aspektów szkolenia, który miał pokazać młodzieży, że  dobrze przygotowana prezentacja pomoże “sprzedać” każdy pomysł.

Trzeba przyznać, że nasi technicy rachunkowości spisali się tutaj na medal, swoimi wystąpieniami zachwycili prowadzących.

Dzięki warsztatom uczniowie pozyskali praktyczną wiedzę dotyczącą zarządzania projektami.