14 grudnia  odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia, w której wzięli udział uczniowie klas III, IV i V technikum.Test konkursowy składał się z 40 pytań wielokrotnego wyboru  obejmujących  zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej oraz ochroną środowiska.

Olimpiada Zdrowia PCK to czteroetapowy konkurs dla liderów zdrowia. Składa się z etapów:szkolnego,rejonowego,okręgowego oraz ogólnopolskiego finału. Główną nagrodą dla laureata w kategorii szkół średnich jest indeks na Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi lub  Uniwersytetu Opolskiego. W etapie rejonowym naszą szkołę już po raz drugi będzie reprezentować uczennica klasy 5 p ES Iga Żarnecka.

Serdecznie gratuluję  zwyciężczyni!

Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom olimpiady.